+38 (050) 538 21 50 +38 (068) 330 20 72

Кримінальні справи Кримінальні справи

Адвокат Стрілець Юрій Кримінальний кодекс, напевне, є передостаннім з чим би бажала мати справу пересічна людина. У той же час, якщо для потерпілого від злочину знайомство із вище зазначеним документом проходить через біль та душевні страждання, то для обвинуваченого це насамперед страх перед майбутнім, яке може бути зруйнованим, або навіть покаліченим. Хоча на практиці, відверто кажучи, непоодинокі випадки, коли потерпілий не завжди заслуговує на свій процесуальний статус у кримінальному провадженні, а обвинувачений на кримінальне переслідування з боку держави. Втім, якщо ‘’доля’’ не залишила вибору і Ви перебуваєте у роздумах, розраховуючи на кваліфіковану правову допомогу, вважаю за необхідне зупинитись на наступному.

Варто відзначити, що кримінальне судочинство здійснюється передусім у відповідності до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України. Положення першого, зокрема, визначають перелік суспільно-небезпечних діянь(бездіяльності), що є кримінально-караними, розкривають сутність покарання за вчинення злочину, а також вказують на можливість звільнення від кримінальної відповідальності та інше. Приписи другого, серед іншого, регламентують порядок проведення досудового розслідування, судового розгляду, оскарження рішень, наділяють правами і обов`язками учасників процесу, тощо. Інші ж нормативно-правові акти зазвичай відіграють допоміжну чи уточнюючу роль. Отже, на скільки фундаментально адвокат розуміє тонкощі кримінального та процесуального права, на стільки ж якісно він зможе нав`язати свою позицію опонентам.

Поряд із цим для адвоката, який надає свої послуги під час здійснення кримінального провадження, не менш важливим є опанування і інших вмінь та навичок. Зокрема, з такої галузі знань, як криміналістика або деяким юристами-практикам, за певних обставин більше подобається вживання поняття «антикриміналістика». Про що мається на увазі. За загальним визначенням криміналістика – це наука про розкриття злочинів. Водночас найголовнішим є те, що криміналістика вивчає прийоми і методи збирання, дослідження, оцінки та використання доказів з метою розслідування злочинів тощо. Умовно кажучи відбувається процес пізнання, де на першому етапі розпочинається пошук доказів у разі виявлення ознак вчинення злочину. На другому етапі має місце фіксація зазначених доказів, в тому числі за допомогою фото-відео та іншої спеціальної техніки. Третій етап пов`язаний з аналізом винайдених доказів, який полягає в безпосередньому сприйнятті, вивченні слідчим, прокурором, судом існуючої інформації про факти, що містяться у джерелах доказів. Останній же етап є найвідповідальнішим, оскільки особа, яка наділена державно-владними повноваженнями повинна бути глибоко внутрішньо переконаною у тому, що зібраних доказів достатньо для їх подальшого використання, реалізації та прийняття відповідного рішення. Окрім цього, з метою досягнення кінцевого результату в ході даної пізнавальної діяльності, обов`язково використовується криміналістична тактика з розслідування окремих видів злочинів. А, через те що, Особлива частина Кримінального кодексу України включає в себе перелік статей від 109 до 447, де наводиться опис конкретних складів злочину, то і криміналістична тактика у такому разі повинна тримати паритет та мати свої особливості для розслідування злочину, передбаченого конкретною з наведених статей.

Зважаючи на це, виникає цілком доречне запитання про значення адвоката у вище наведених процедурах. З огляду на норми Кримінального процесуального кодексу України, адвокат може буди допущеним до участі у кримінальному провадженні, як на стороні обвинувачення – в якості представника потерпілого, так і на стороні захисту – в якості захисника підозрюваного, обвинуваченого, засудженого. Однак, якщо роль цих адвокатів діаметрально протилежна, то вправність, компетентність та обізнаність не повинні залишати сумніви. З чого випливає, що адвокату, спеціалізація якого є кримінальне право потрібно розуміти нюанси та хитрощі, як криміналістики, так і роботи правоохоронних органів. А для більш успішного ведення справи, мати досвід навіть з розслідування кримінальних справ чи здійснення за ними нагляду.

Попри це, дозволю собі зауважити, у випадку необхідності вибору адвоката для вирішення конкретної ситуації, варто виходити з того, що Ви шукаєте не тільки професійного правника, але і одночасно капітана корабля, головного лікаря та священика. Адже майбутній адвокат є Вашим найкращим другом, з яким не страшно і у полум`я, і у воду.

 
До Вашої уваги пропонуються наступні послуги адвоката з кримінальних справ:
 
Радий буду допомогти,
Адвокат Стрілець Юрій
 
 

Для того, щоб зв’язатися з адвокатом Стрілець Юрій, будьте ласкаві, заповніть вищенаведену форму для безоплатної консультації або ви можете зателефонувати за номерами телефонів: +38(050)538 21 50; +38(068)330 20 72.
Гарантую, що на протязі одного дня вас буде повідомлено щодо можливості вирішити поставлене вами питання.