Згідно частини 1 статті 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання
Водночас, статтею 6 Європейскої конвенції з прав людини наголошується: «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру…».
При цьому, як прописано в рішенні Європейського суду з прав людини(ЄСПЛ) «Де Куббер проти Бельгії» від 26 жовтня 1984 року, «має не лише здійснюватися правосуддя – ще має бути видно, що воно здійснюється». Адже йдеться про довіру, яку в демократичному суспільстві суди повинні вселяти у громадськість.
З огляду на вимоги частини 1 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України, відстоювати свою позицію та доводити її в суді покладається саме на позивача або відповідача.
У зв’язку із чим, адвокати у цивільних справах завжди актуальні та користуються попитом. Цивільне законодавство регулює майже всі види правовідносин, в яких приймає участь людина. Поряд з цим конфліктні ситуації не рідко доводиться вирішувати саме у судовому порядку. Відтак, успіх в будь-якому спорі залежить від професійного рівня знань та підготовленості адвоката, оскільки юридичне супроводження справи в суді є вочевидь надійніше ніж відстоювати свої права самостійно.
- відшкодування майнової шкоди, у тому числі завданої злочином;
- відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів досудового розслідування;
- відшкодування моральної шкоди;
- стягнення збитків, завданих в результаті дорожньо-транспортної пригоди;
- стягнення страхового відшкодування;
- захист честі, гідності та ділової репутації;
- стягнення заборгованості за договором позики, розписки;
- визнання права власності;
- усунення перешкод у користуванні майном;
- трудові спори.
Адвокат Стрілець Юрій